| TYPE | DESCRIPTION |
| Manufacturer | ABB |
| Part Number / MPN | ACS550-01-04A1-4 |
| Category | Servo Drive, Automation Parts |
| Condition | New |
| Input Voltage | 380 V to 480 V |
| Output Current | 4.1 A |
| Operating Temperature | -15°C to 40°C |
| Maximum Altitude | 1000 m |
Automation Parts, Servo Drives
ACS550-01-04A1-4
Availability:
10 in stock
- Manufacturer – ABB
- Part Number / MPN – ACS550-01-04A1-4
- Category – Servo Drives
- Condition – New
- Technical Description – ACS550-01-04A1-4 ABB 1.5 kW General Purpose Variable Frequency Drive.
$556.00 $800.00
10 in stock
Based on 0 reviews
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.






There are no reviews yet.