| TYPE | DESCRIPTION |
| Manufacturer | ABB |
| Part Number / MPN | PSR16-600-70 |
| Category | Automation Parts |
| Condition | New |
| Ambient Operating Temp. | -25 °C to +60 °C |
| Voltage Range | 208–600 V AC |
| Rated Operational Current | 16 A |
| Rated Operational Power | 7.5 kW |
Automation Parts
PSR16-600-70
Availability:
10 in stock
- Manufacturer – ABB
- Part Number / MPN – PSR16-600-70
- Category – Automation Parts
- Condition – New
- Technical Description – PSR16-600-70 ABB Ultra-Compact, Basic-Feature Softstarter.
$279.00 $400.00
10 in stock
Based on 0 reviews
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.







There are no reviews yet.