| TYPE | DESCRIPTION |
| Manufacturer | ABB |
| Part Number / MPN | NGDR-02C |
| Category | PC Boards, Automation Parts |
| Condition | New |
| Current Range | 4.0 to 6.3 A |
| Voltage Rating | 24V DC |
| Approximate Dimensions | 120 mm × 80 mm × 35 mm |
| Country of Origin | Switzerland |
Automation Parts, PC Boards
NGDR-02C
Availability:
10 in stock
- Manufacturer – ABB
- Part Number / MPN – NGDR-02C
- Category – PC Boards
- Condition – New
- Technical Description – NGDR-02C ABB Industrial Inverter Gate Driver Board.
$815.00 $1,200.00
10 in stock
Based on 0 reviews
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.







There are no reviews yet.