| TYPE | DESCRIPTION |
| Manufacturer | Honeywell |
| Part Number / MPN | MC-TAIH02 |
| Category | Automation Parts |
| Condition | New |
| Channel Capacity | 16 Input Channels |
| Nominal Input Signal | 4–20 mA |
| Operating Voltage Rating | 24V DC |
| Operating Temperature Range | -40 °C to +70 °C |
Automation Parts
MC-TAIH02
Availability:
5 in stock
- Manufacturer – Honeywell
- Part Number / MPN – MC-TAIH02
- Category – Automation Parts
- Condition – New
- Technical Description – MC-TAIH02 Honeywell High-Level Analog Input Module.
$439.00 $700.00
5 in stock
Based on 0 reviews
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.







There are no reviews yet.