| TYPE | DESCRIPTION |
| Manufacturer | Pepperl+Fuchs |
| Part Number / MPN | KFD2-EB2.R4A.B |
| Category | Automation Parts |
| Condition | New |
| Input Voltage Range | 20 … 30 V DC |
| Output Rated Current | Maximum 4 A |
| Ambient Temperature | -40 to 60 °C |
| Mounting | 35 mm DIN Mounting Rail |
Automation Parts
KFD2-EB2.R4A.B
Availability:
5 in stock
- Manufacturer – Pepperl+Fuchs
- Part Number / MPN – KFD2-EB2.R4A.B
- Category – Automation Parts
- Condition – New
- Technical Description – KFD2-EB2.R4A.B Pepperl+Fuchs Redundant Power Feed Module.
$109.00 $200.00
5 in stock
Based on 0 reviews
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.







There are no reviews yet.