| TYPE | DESCRIPTION |
| Manufacturer | ABB |
| Part Number / MPN | ESB24-40 |
| Category | Automation Parts |
| Condition | New |
| Rated Current | 24 A |
| Product Width | 36 mm |
| Mounting Type | 35 mm DIN Rail Mounting |
| Surge Protection | 5 kV |
Automation Parts
ESB24-40
Availability:
10 in stock
- Manufacturer – ABB
- Part Number / MPN – ESB24-40
- Category – Automation Parts
- Condition – New
- Technical Description – ESB24-40 ABB 4-Pole Modular Installation Contactor.
$120.00 $160.00
10 in stock
Based on 0 reviews
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.






There are no reviews yet.