| TYPE | DESCRIPTION |
| Manufacturer | ABB |
| Part Number / MPN | AF185-30-11 |
| Category | Automation Parts |
| Condition | New |
| Auxiliary Contacts | 1 NO and 1 NC |
| Operational Current | 185 A |
| Operational Power | 90 kW |
| Operational Voltage | 1000 V AC |
Automation Parts
AF185-30-11
Availability:
10 in stock
- Manufacturer – ABB
- Part Number / MPN – AF185-30-11
- Category – Automation PartsÂ
- Condition – New
- Technical Description – AF185-30-11 ABB AF Series Contactor.
$470.00 $650.00
10 in stock
Based on 0 reviews
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.








There are no reviews yet.