| TYPE | DESCRIPTION |
| Manufacturer | ABB |
| Part Number / MPN | A300-30-11 |
| Category | Automation Parts |
| Condition | New |
| Power rating | 160 kW |
| Current rating | 300 A |
| Motor performance | 650 HP |
| Voltage Capacity | 690V AC |
Automation Parts
A300-30-11
Availability:
10 in stock
- Manufacturer – ABB
- Part Number / MPN – A300-30-11
- Category – Automation Parts
- Condition – New
- Technical Description – A300-30-11 ABB High-Capacity, 3-Pole Electromagnetic AC Contactor.
$760.00 $900.00
10 in stock
Based on 0 reviews
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.







There are no reviews yet.