| TYPE | DESCRIPTION |
| Manufacturer | ABB |
| Part Number / MPN | ACS355-03E-05A6-4 |
| Category | Servo Drives, Automation Parts |
| Condition | New |
| Output Power Rating | 2.2 kW |
| Nominal Output Current | 5.6 A |
| Mains Frequency Range | 48 Hz to 63 Hz |
| Conversion Efficiency | Up to 97% |
Automation Parts, Servo Drives
ACS355-03E-05A6-4
Availability:
10 in stock
- Manufacturer – ABB
- Part Number / MPN – ACS355-03E-05A6-4
- Category – Servo Drives
- Condition – New
- Technical Description – ACS355-03E-05A6-4 ABB High-Performance, Compact Variable Frequency Drive.
$1,105.00 $1,500.00
10 in stock
Based on 0 reviews
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.







There are no reviews yet.