| TYPE | DESCRIPTION |
| Manufacturer | Danfoss |
| Part Number / MPN | 009L7024 |
| Category | Automation Parts |
| Condition | New |
| Connection Size | 3/4 inch |
| Max Working Pressure | 45 bar |
| Magnetic Tripping Current | 416 A to 537.6 A |
| Temperature Range | -40°C to 100°C |
| Cv Value | 25.35 gal/min |
Automation Parts
009L7024
Availability:
2 in stock
- Manufacturer – Danfoss
- Part Number / MPN – 009L7024
- Category – Automation Parts
- Condition – New
- Technical Description – 009L7024 Danfoss GBC 18s Shut-off Ball Valve.
$95.00 $120.00
2 in stock
Based on 0 reviews
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.







There are no reviews yet.