| TYPE | DESCRIPTION |
| Manufacturer | Pepperl+Fuchs |
| Part Number / MPN | KMDO-FT-EX |
| Category | Automation Parts |
| Condition | New |
| Rated Voltage | 24 V DC |
| Current | 280 mA |
| Power | 1.93 W |
| Ambient Temperature | -20 °C and +60 °C |
Automation Parts
KMDO-FT-EX
Availability:
10 in stock
- Manufacturer – Pepperl+Fuchs
- Part Number / MPN – KMDO-FT-EX
- Category – Automation Parts
- Condition – New
- Technical Description – KMDO-FT-EX Pepperl+Fuchs Safe Fieldbus Terminator.
$249.00 $300.00
10 in stock
Based on 0 reviews
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.







There are no reviews yet.