| TYPE | DESCRIPTION |
| Manufacturer | ABB |
| Part Number / MPN | OT16F4N2 |
| Category | Switches, Power Devices |
| Condition | New |
| Operational Voltage | 750 V AC |
| Operational Current | 16 A |
| Power Loss per Pole | 0.3 W |
| Terminal Tightening Torque | 0.8 Nm |
Power Devices, Switches
OT16F4N2
Availability:
10 in stock
- Manufacturer – ABB
- Part Number / MPN – OT16F4N2
- Category – Switches
- Condition – New
- Technical Description – OT16F4N2 ABB Compact 4-Pole Non-Fused Isolator Switch.
$125.00 $200.00
10 in stock
Based on 0 reviews
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.







There are no reviews yet.