| TYPE | DESCRIPTION |
| Manufacturer | SanRex |
| Part Number / MPN | PD90F160 |
| Category | High Power Thyristors, Power Devices |
| Condition | New |
| Average On-State Current | 90 A |
| RMS On-State Current | 140 A |
| Surge On-State Current | 2100 A to 2300 A |
| Peak On-State Voltage | 1.40 V |
High Power Thyristors, Power Devices
PD90F160
Availability:
5 in stock
- Manufacturer – SanRex
- Part Number / MPN – PD90F160
- Category – High Power Thyristors
- Condition – New
- Technical Description – PD90F160 SanRex High-Performance Thyristors.
$75.00 $90.00
5 in stock
Based on 0 reviews
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.







There are no reviews yet.