| TYPE | DESCRIPTION |
| Manufacturer | ABB |
| Part Number / MPN | ACS355-03E-04A1-4 |
| Category | Servo Drives, Automation Parts |
| Condition | New |
| Power Rating | 1.5 kW |
| Input Voltage | 380 V to 480 V AC |
| Output Current | 4.1 A |
| Frequency Range | 0 to 599 Hz |
| Output Current | 4.1 A |
Automation Parts, Servo Drives
ACS355-03E-04A1-4
Availability:
5 in stock
- Manufacturer – ABB
- Part Number / MPN – ACS355-03E-04A1-4
- Category – Servo Drives
- Condition – New
- Technical Description – ACS355-03E-04A1-4 ABB ACS355 Series Variable Frequency Drive.
$479.00 $600.00
5 in stock
Based on 0 reviews
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.









There are no reviews yet.