| TYPE | DESCRIPTION |
| Manufacturer | ABB |
| Part Number / MPN | ACS355-03E-03A3-4 |
| Category | Servo drives, Automation Parts |
| Condition | New |
| Supply Input Voltage | 380 V to 480 V AC |
| Input Frequency Range | 48 to 63 Hz |
| Nominal Power Rating | 1.1 kWÂ |
| Operating Temperature | -10°C to +40°C |
Automation Parts, Servo Drives
ACS355-03E-03A3-4
Availability:
10 in stock
- Manufacturer – ABB
- Part Number / MPN – ACS355-03E-03A3-4
- Category – Servo Drives
- Condition – New
- Technical Description – ACS355-03E-03A3-4 ABB ACS355 Variable Frequency Drive.
$415.00 $520.00
10 in stock
Based on 0 reviews
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.







There are no reviews yet.