| TYPE | DESCRIPTION |
| Manufacturer | Danfoss |
| Part Number / MPN | 032L8072 |
| Category | Automation Parts |
| Condition | New |
| Connection Size | 3/8 in |
| Max Working Pressure | 45.2 bar |
| Ambient Temp. Range | -40°C to 80°C |
| Flow Capacity | 1.15 gal/min |
| Orifice Size | 6 mm |
Automation Parts
032L8072
Availability:
2 in stock
- Manufacturer – Danfoss
- Part Number / MPN – 032L8072
- Category – Automation Parts
- Condition – New
- Technical Description – 032L8072 Danfoss EVR 6 Solenoid Valve.
$119.00 $200.00
2 in stock
Based on 0 reviews
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.







There are no reviews yet.