| TYPE | DESCRIPTION |
| Manufacturer | Danfoss |
| Part Number / MPN | 018F6857 |
| Category | Automation Parts |
| Condition | New |
| Supply Voltage | 24V DC |
| Power Consumption | 20W |
| Temperature Range | -40°C to 50°C |
| Actuator Size | 13.5 mm |
Automation Parts
018F6857
Availability:
10 in stock
- Manufacturer – Danfoss
- Part Number / MPN – 018F6857
- Category – Automation Parts
- Condition – New
- Technical Description – 018F6857 Danfoss Solenoid Coil, BG024DS Model.
$85.00 $100.00
10 in stock
Based on 0 reviews
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.







There are no reviews yet.