| TYPE | DESCRIPTION |
| Manufacturer | ABB |
| Part Number / MPN | MS116-4.0 |
| Category | Circuit Breakers, Power Devices |
| Condition | New |
| Number of Poles | 3 |
| Current Setting Range | 2.5 to 4.0 A |
| Rated Operational Voltage | 690 V AC |
| Short-Circuit Capacity | 50 kA at 400 V AC |
Circuit Breakers, Power Devices
MS116-4.0
Availability:
10 in stock
- Manufacturer – ABB
- Part Number / MPN – MS116-4.0
- Category – Circuit Breakers
- Condition – New
- Technical Description – MS116-4.0 ABB Electromechanical Motor Protection Circuit Breaker.
$130.00 $200.00
10 in stock
Based on 0 reviews
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.








There are no reviews yet.