| TYPE | DESCRIPTION |
| Manufacturer | ABB |
| Part Number / MPN | UGTMEM-06LBB31 |
| Category | Servo Motor, Automation Parts |
| Condition | New |
| Peak Power Output | 1.5 kW |
| Voltage Rating | 400 V |
| Rated Current | 5.5 A |
| Operating Temperature | -10°C to +40°C |
Automation Parts, Servo Motors
UGTMEM-06LBB31
Availability:
10 in stock
- Manufacturer – ABB
- Part Number / MPN – UGTMEM-06LBB31
- Category – Servo Motors
- Condition – New
- Technical Description – UGTMEM-06LBB31 ABB High-Performance Yaskawa Minertia DC Servo Motor.
$1,285.00 $1,600.00
10 in stock
Based on 0 reviews
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.








There are no reviews yet.