| TYPE | DESCRIPTION |
| Manufacturer | ABB |
| Part Number / MPN | 1SAP240500R0001 |
| Category | Modules, Automation Parts |
| Condition | New |
| Operational Voltage | 24 V DC |
| Current Output | 0.5 A |
| Maximum Frequency | 50 kHz |
| Input Current | 5 mA |
Automation Parts, Modules
1SAP240500R0001
Availability:
10 in stock
- Manufacturer – ABB
- Part Number / MPN – 1SAP240500R0001
- Category – Modules
- Condition – New
- Technical Description – 1SAP240500R0001 ABB DC523 Digital Input/Output Module.
$660.00 $1,000.00
10 in stock
Based on 0 reviews
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.









There are no reviews yet.