| TYPE | DESCRIPTION |
| Manufacturer | ABB |
| Part Number / MPN | A110-30-11-84 |
| Category | Automation Parts |
| Condition | New |
| Rated Operational Current | 160 A |
| Coil Voltage | 110 V AC |
| Maximum Operational Voltage | 1000 V AC |
| Mechanical Durability | 10 million cycles |
Automation Parts
A110-30-11-84
Availability:
5 in stock
- Manufacturer – ABB
- Part Number / MPN – A110-30-11-84
- Category – Automation Parts
- Condition – New
- Technical Description – A110-30-11-84 ABB Industrial Magnetic AC Contactor.
$340.00 $500.00
5 in stock
Based on 0 reviews
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.








There are no reviews yet.