| TYPE | DESCRIPTION |
| Manufacturer | ABB |
| Part Number / MPN | APOW-01C |
| Category | PC Boards, Automation Parts |
| Condition | New |
| Power Supply | 24V DC |
| Nominal Input Voltage | 110 V to 300 V AC |
| Nominal Output Voltage | 48 V DC |
| Maximum Output Current | 20 A |
Automation Parts, PC Boards
APOW-01C
Availability:
5 in stock
- Manufacturer – ABB
- Part Number / MPN – APOW-01C
- Category – PC Boards
- Condition – New
- Technical Description – APOW-01C ABB Industrial-Grade Power Supply Board.
$399.00 $550.00
5 in stock
Based on 0 reviews
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.







There are no reviews yet.