| TYPE | DESCRIPTION |
| Manufacturer | Yokogawa |
| Part Number / MPN | SB401-50 S1 |
| Category | Modules, Automation Parts |
| Condition | New |
| Power Supply Voltage | 24 V DC |
| Current Consumption | 0.5 A |
| Power Consumption | Max 4 W to 5 W |
| Operating Temperature | 0 °C to 50 °C |
Automation Parts, Modules
SB401-50 S1
Availability:
10 in stock
- Manufacturer – Yokogawa
- Part Number / MPN – SB401-50 S1
- Category – Modules
- Condition – New
- Technical Description – SB401-50 S1 Yokogawa ESB Bus Interface Slave Module.
$299.00 $400.00
10 in stock
Based on 0 reviews
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.








There are no reviews yet.