| TYPE | DESCRIPTION |
| Manufacturer | Pepperl+Fuchs |
| Part Number / MPN | KFD2-SOT2-Ex2 |
| Category | Automation Parts |
| Condition | New |
| Supply Voltage | 24 V DC |
| Outputs | 30 V DC |
| Switching Frequency | 5 kHz |
| Safety Rating | SIL 2Â |
Automation Parts
KFD2-SOT2-Ex2
Availability:
10 in stock
- Manufacturer – Pepperl+Fuchs
- Part Number / MPN – KFD2-SOT2-Ex2
- Category – Automation Parts
- Condition – New
- Technical Description – KFD2-SOT2-Ex2 Pepperl+Fuchs 2-Channel Safe Transformer.
$149.00 $200.00
10 in stock
Based on 0 reviews
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.







There are no reviews yet.