| TYPE | DESCRIPTION |
| Manufacturer | Infineon |
| Part Number / MPN | BSM100GB120DN2 |
| Category | IGBTs, Power Devices |
| Condition | New |
| Voltage Rating | 1200V |
| Current Rating | 100A |
| Power Dissipation | :800W |
| Operating Temperature | -40°C to +150°C |
IGBTs, Power Devices
BSM100GB120DN2
Availability:
10 in stock
- Manufacturer – Infineon
- Part Number / MPN – BSM100GB120DN2
- Category – IGBTs
- Condition – New
- Technical Description – BSM100GB120DN2 Infineon High-Power IGBT Modules.
$79.00 $100.00
10 in stock
Based on 0 reviews
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.







There are no reviews yet.