| TYPE | DESCRIPTION |
| Manufacturer | Danfoss |
| Part Number / MPN | 060-126566 |
| Category | Switches, Power Devices |
| Condition | New |
| Low Pressure LP Range | -0.2 to 7.5 bar |
| High Pressure HP Range | 8 to 32 bar |
| Operating Temperature | -40°C to +65°C |
| Max Operating Pressure | 17 bar |
Power Devices, Switches
060-126566
Availability:
10 in stock
- Manufacturer – Danfoss
- Part Number / MPN – 060-126566
- Category – Switches
- Condition – New
- Technical Description – 060-126566 Danfoss KP15 Dual Pressure Switch.
$90.00 $150.00
10 in stock
Based on 0 reviews
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.







There are no reviews yet.