| TYPE | DESCRIPTION |
| Manufacturer | Semikron Danfoss |
| Part Number / MPN | SKM400GB12E4 |
| Category | IGBTs, Power Devices |
| Condition | New |
| Voltage Rating | 1200 V |
| Nominal Collector Current | 400 A |
| Saturation Voltage | 1.8 V |
| Switching Frequency | Up to 12 kHz |
IGBTs, Power Devices
SKM400GB12E4
Availability:
10 in stock
- Manufacturer – Semikron Danfoss
- Part Number / MPN – SKM400GB12E4
- Category – IGBTs
- Condition – New
- Technical Description – SKM400GB12E4 Semikron Danfoss High-Power Dual IGBT Module.
$159.00 $200.00
10 in stock
Based on 0 reviews
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.







There are no reviews yet.