| TYPE | DESCRIPTION |
| Manufacturer | Mitsubishi |
| Part Number / MPN | PM30CSJ060 |
| Category | IGBTs, Power Devices |
| Condition | New |
| Voltage Rating | 1200 V |
| Current Rating | 30 A |
| Peak Collector Current | 60 A |
| Isolation Voltage | 2500 Vrms |
IGBTs, Power Devices
PM30CSJ060
Availability:
5 in stock
- Manufacturer – MitsubishiÂ
- Part Number / MPN – PM30CSJ060
- Category – IGBTs
- Condition – New
- Technical Description – PM30CSJ060 Mitsubishi Highly Integrated Intelligent Power Module.
$95.00 $150.00
5 in stock
Based on 0 reviews
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.







There are no reviews yet.