| TYPE | DESCRIPTION |
| Manufacturer | Mitsubishi |
| Part Number / MPN | PM25RSB120 |
| Category | IGBTs, Power Devices |
| Condition | New |
| Voltage Rating | 1200 V |
| Current Rating | 25 A |
| Switching Frequency | 20 kHz |
| Isolation Voltage | 2500 Vrms |
IGBTs, Power Devices
PM25RSB120
Availability:
5 in stock
- Manufacturer – Mitsubishi
- Part Number / MPN – PM25RSB120
- Category – IGBTs
- Condition – New
- Technical Description – PM25RSB120 Mitsubishi Intelligent Power Module.
$95.00 $150.00
5 in stock
Based on 0 reviews
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.






There are no reviews yet.