| TYPE | DESCRIPTION |
| Manufacturer | Schneider Electric |
| Part Number / MPN | GV3P65 |
| Category | Circuit Breakers , Power Devices |
| Condition | New |
| Current Rating | 48A to 65A |
| Voltage Rating | 690V AC |
| Breaking Capacity | 100kA at 230/240V AC |
| Durability | 50,000 Cycles |
Circuit Breakers, Power Devices
GV3P65
Availability:
10 in stock
- Manufacturer – Schneider Electric
- Part Number / MPN – GV3P65
- Category – Circuit Breakers
- Condition – New
- Technical Description – GV3P65 Schneider Electric 3-pole Tesys GV3 Thermal-Magnetic Motor Circuit Breaker.
$199.00 $300.00
10 in stock
Based on 0 reviews
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.







There are no reviews yet.