| TYPE | DESCRIPTION |
| Manufacturer | SanRex |
| Part Number / MPN | FCA50CC50 |
| Category | High Power Thyristors, Power Devices |
| Condition | New |
| Drain-Source Voltage | 500V |
| Continuous Drain Current | 50A |
| Pulsed Drain Current | 100A |
| Isolation Voltage | 2500V |
High Power Thyristors, Power Devices
FCA50CC50
Availability:
10 in stock
- Manufacturer – SanRex
- Part Number / MPN – FCA50CC50
- Category – High Power Thyristors
- Condition – New
- Technical Description – FCA50CC50 SanRex Dual Power Mosfet Module.
$55.00 $100.00
10 in stock
Based on 0 reviews
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.






There are no reviews yet.