| TYPE | DESCRIPTION |
| Manufacturer | SanRex |
| Part Number / MPN | CVM75BB160 |
| Category | High Power Thyristors, Power Devices |
| Condition | New |
| Output Current | 75A |
| Peak Reverse Voltage | 1600V |
| Forward Current | 1000A |
| Operating Temperature | -30 to +150 |
High Power Thyristors, Power Devices
CVM75BB160
Availability:
5 in stock
- Manufacturer – SanRexÂ
- Part Number / MPN – CVM75BB160
- Category – High Power Thyristors
- Condition – New
- Technical Description – CVM75BB160 SanRex Three-Phase Diode Bridge Rectifier.
$100.00 $150.00
5 in stock
Based on 0 reviews
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.






There are no reviews yet.