| TYPE | DESCRIPTION |
| Manufacturer | Omron |
| Part Number / MPN | G2R-1-SND-DC24 |
| Category | Power Factor Relays, Relays |
| Condition | New |
| Rated Voltage | 24 VDC |
| Rated Current | 21.6 mA |
| Coil Resistance | 1,113 Ω |
| Power Consumption | 0.53 W |
| Max. Switching Current | 10 A |
Relays
G2R-1-SND-DC24
Availability:
25 in stock
- Manufacturer – Omron
- Part Number / MPN – G2R-1-SND-DC24
- Category – Power Factor Relays
- Condition – New
- Technical Description – G2R-1-SND-DC24 Omron General-Purpose Industrial Plug-in Power Relay.
- MOQ – 5 Pcs
$8.00 $10.00
25 in stock
Based on 0 reviews
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.








There are no reviews yet.