| TYPE | DESCRIPTION |
| Manufacturer | Infineon |
| Part Number / MPN | BSM150GB60DLC |
| Category | IGBTs, Power Devices |
| Condition | New |
| Voltage Rating | 600 V |
| Current Rating | 150 A |
| Power Dissipation | 595 W |
| Operating Temperature | -40°C to +125°C. |
IGBTs, Power Devices
BSM150GB60DLC
Availability:
5 in stock
- Manufacturer – Infineon
- Part Number / MPN – BSM150GB60DLC
- Category – IGBTs
- Condition – New
- Technical Description – BSM150GB60DLC Infineon High-Power IGBT Module.
$69.00 $100.00
5 in stock
Based on 0 reviews
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.







There are no reviews yet.