| TYPE | DESCRIPTION |
| Manufacturer | Infineon |
| Part Number / MPN | BSM25GD120DN2E3224 |
| Category | IGBTs, Power Devices |
| Condition | New |
| Collector-Emitter Voltage | 1200V |
| Continuous Collector Current | 25 A |
| Power Dissipation | 200W |
| Gate-Emitter Voltage | 20V |
| Isolation Voltage | 2500V AC |
IGBTs, Power Devices
BSM25GD120DN2E3224
Availability:
5 in stock
- Manufacturer – Infineon
- Part Number / MPN – BSM25GD120DN2E3224
- Category – IGBTs
- Condition – New
- Technical Description – BSM25GD120DN2E3224 Infineon High-Performance IGBT Module.
$55.00 $65.00
5 in stock
Based on 0 reviews
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.








There are no reviews yet.