| TYPE | DESCRIPTION |
| Manufacturer | Eaton Bussmann |
| Part Number / MPN | 170M1568D |
| Category | Fuses, Electronics Components |
| Condition | New |
| Current Rating | 125 A |
| Voltage Rating | 690 V |
| Interrupting Rating | 200 kA |
| Watt Losses | 21.5 W |
Electronics Components, Fuses
170M1568D
Availability:
5 in stock
- Manufacturer – Eaton Bussmann
- Part Number / MPN – 170M1568D
- Category – Â Fuses
- Condition – New
- Technical Description – 170M1568D Eaton Bussmann high-Speed Square Body Fuse.
$85.00 $100.00
5 in stock
Based on 0 reviews
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.








There are no reviews yet.