| TYPE | DESCRIPTION |
| Manufacturer | Infineon |
| Part Number / MPN | FF800R12KF4 |
| Category | IGBTs, Power Devices |
| Condition | New |
| Voltage Rating | 1200 V |
| Current Rating | 800 A |
| Maximum Power Dissipation | 5000 W |
| Operating Temperature | -40°C to +125°C. |
IGBTs, Power Devices
FF800R12KF4
Availability:
2 in stock
- Manufacturer – Infineon
- Part Number / MPN – FF800R12KF4
- Category – IGBTs
- Condition – New
- Technical Description – FF800R12KF4 Infineon High-Power IGBT Module.
$435.00 $600.00
2 in stock
Based on 0 reviews
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.








There are no reviews yet.