| TYPE | DESCRIPTION |
| Manufacturer | Danfoss |
| Part Number / MPN | 084Z4036 |
| Category | Transmitters, Electronics Components |
| Condition | New |
| Supply Voltage | 10 to 32 V DC |
| Insertion Length | 100 mm |
| Transmitter Setting Range | 0 °C to 200 °C |
| Sensor Resistance | 1000 Ohm |
Electronics Components, Transmitters
084Z4036
Availability:
5 in stock
- Manufacturer – Danfoss
- Part Number / MPN – 084Z4036
- Category – Transmitters
- Condition – New
- Technical Description – 084Z4036 Danfoss MBT 3560 Temperature Transmitter.
$245.00 $300.00
5 in stock
Based on 0 reviews
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.







There are no reviews yet.